Atspausdinta iš: http://www.siaudunamai.lt/lt/naujienos/saules_energetiku_asociacija

Projekto atidarymas www.siaudunamai.lt jau veikia! Didžiojoje Britanijoje presuotų šiaudų ryšuliai reklamuojami prestižinių parduotuvių vitrinose Kviečiame į seminarus Aplinkai palanki statyba iš presuotų šiaudų: technologijos ir perspektyvos Aplinkai palankus namas iš presuotų šiaudų - bendruomenių veiklai Spauda apie šiaudų namus Tarptautiniai renginiai Patvirtintas projekto dalyvavimas kampanijoje TVARI ENERGETIKA EUROPAI Nauji straipsniai ir seminaras Estijoje Baltijos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas Kaimo verslumo ugdymas Upytėje populiarinant linininkystę ir statybą iš šiaudų Seminaras Panevėžyje „Ekologiška statyba ir kuras iš šiaudų“ Kviečiame bendradarbiauti architektus Šiaudiniai namai bus populiarinami II Vilniaus aplinkosaugos forume Kartu mes galime pakeisti situaciją Informacija apie seminarus ir parodą Kaune Pranešimas spaudai apie šiaudinių namų statybos plėtrą Parodoje ekoRESTA2008 pristatoma statyba iš presuotų šiaudų Pirmasis asocijuotas kampanijos Tvari energetika Europai partneris Lietuvoje Lietuvos gyventojų nuomonė apie aplinkai palankią statybą Seminaras Klaipėdoje KNYGA „Šiaudiniai namai“ DVD „Šiaudinių namų statyba“ Baltijos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas Efektyvaus energijos vartojimo pastatuose vadovas Europos tvarios energetikos savaitės renginiai Vilniuje Saulės energetikų asociacija Pasaulinė Žemės valandos akcija Praktinis šiaudinių namų tinkavimo seminaras pradedantiesiems Tarptautinės saugaus klimato iniciatyvos „350“ renginiai vyko ir šiaudiniuose namuose Europos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas ESBG 2009 Kreipimasis dėl COP15 Kopenhagoje Dėkojame rėmėjams! Molinių namų statybos seminarai Statau namą iš šiaudų! Mokymai su arch. D. Jurevičiumi

 Saulės energetikų asociacija

  SEA taryba

Saulės energetikų asociacijos pavadinimas pakeistas į "Lietuvos saulės energetikos asociacija"


2009 m. vasario mėn. 27 d. buvo pasirašyta Saulės energetikų asociacijos steigimo sutartis ir įvyko steigiamasis susirinkimas. Jame dalyvavo 16 steigėjų, išrinkti 7 tarybos nariai. Tai tiesioginis vasario 12 d. Vilniaus miesto savivaldybėje vykusio Europos tvarios energetikos savaitės renginio atgarsis.

Europos tvarios energetikos savaitės renginį „Atsinaujinančiųjų išteklių energetika ir darnioji statyba: patirtis ir perspektyvos Lietuvoje“ sudarė trys dalys, kuriose kartu sudėjus apsilankė daugiau, nei 400 dalyvių.

Renginį organizavo Atsinaujinančios energijos informacijos konsultacinis centras kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, Didžiosios Britanijos ambasada bei KTU Aplinkos inžinerijos institutu.

Pagrindinis renginio tikslas buvo supažindinti Lietuvos visuomenę su galimybėmis taupyti energiją pastatuose ir perspektyvomis integruoti į pastatus atsinaujinančių energijos išteklių technologijas.

Buvo pristatyti Šiaurės Europos pastatų renovacijos projektai, kur įdiegtos saulės energetikos technologijos; pirmasis Baltijos šalyse saulės sienos projektas; Didžiosios Britanijos patirtis plėtojant atsinaujinančiųjų energijos išteklių technologijas, vandenilio energetikos perspektyvos; Tarptautinės saulės energetikos draugijos veikla, vizija „100 % atsinaujinanti energetika“, darnios energetikos vizija Lietuvai, kitos temos, įvyko susirinkimas dėl Saulės energetikų asociacijos steigimo.

Vykusių diskusijų metu paaiškėjo, kad Lietuvoje giliai įsišaknijusi nuomonė, jog šalyje trūksta saulės, vėjo ir kitų atsinaujinančiųjų energijos išteklių. Tačiau Europos monitoringo duomenys rodo, kad, pavyzdžiui, saulės energijos išteklių Lietuvoje yra panašiai, kaip Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje ir kitur, kur saulės energetikos technologijos sparčiai diegiamos renovuojant ir statant pastatus. 

Energiją gaminančio namo koncepcija lengviausiai realizuojama integruojant į pastatus saulės energijos technologijas – saulės kolektorius, fotoelementus, saulės sieną, taip pat prisilaikant saulės architektūros principų. Vienas iš steigiamos Saulės energetikų asociacijos uždavinių – sudaryti palankias sąlygas minėtų technologijų diegimui Lietuvoje. 

Saulės energetikų asociacijos prezidentas dr. Edmundas Žilinskas

Saulės energetikų asociacijos direktorė Edita Milutienė

Pranešimas "Alternatyviosios energetikos perspektyvos" konferencijoje "Think 2010", vykusioje Vilniuje 2010 09 24 d.

     

  

  TREN_associate

 

 Šiaudinių namų plėtrą remia:

      JTVP PAF Mažųjų projektų programa

   Pasaulio aplinkos fondo
   Mažųjų projektų programa

   www.undp.lt/sgp


     LR Aplinkos ministerija


           Didžiosios Britanijos ambasada


Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje