Atspausdinta iš: http://www.siaudunamai.lt/lt/naujienos/pranesimas_spaudai_apie_siaudiniu_namu_statybos_pletra

Projekto atidarymas www.siaudunamai.lt jau veikia! Didžiojoje Britanijoje presuotų šiaudų ryšuliai reklamuojami prestižinių parduotuvių vitrinose Kviečiame į seminarus Aplinkai palanki statyba iš presuotų šiaudų: technologijos ir perspektyvos Aplinkai palankus namas iš presuotų šiaudų - bendruomenių veiklai Spauda apie šiaudų namus Tarptautiniai renginiai Patvirtintas projekto dalyvavimas kampanijoje TVARI ENERGETIKA EUROPAI Nauji straipsniai ir seminaras Estijoje Baltijos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas Kaimo verslumo ugdymas Upytėje populiarinant linininkystę ir statybą iš šiaudų Seminaras Panevėžyje „Ekologiška statyba ir kuras iš šiaudų“ Kviečiame bendradarbiauti architektus Šiaudiniai namai bus populiarinami II Vilniaus aplinkosaugos forume Kartu mes galime pakeisti situaciją Informacija apie seminarus ir parodą Kaune Pranešimas spaudai apie šiaudinių namų statybos plėtrą Parodoje ekoRESTA2008 pristatoma statyba iš presuotų šiaudų Pirmasis asocijuotas kampanijos Tvari energetika Europai partneris Lietuvoje Lietuvos gyventojų nuomonė apie aplinkai palankią statybą Seminaras Klaipėdoje KNYGA „Šiaudiniai namai“ DVD „Šiaudinių namų statyba“ Baltijos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas Efektyvaus energijos vartojimo pastatuose vadovas Europos tvarios energetikos savaitės renginiai Vilniuje Saulės energetikų asociacija Pasaulinė Žemės valandos akcija Praktinis šiaudinių namų tinkavimo seminaras pradedantiesiems Tarptautinės saugaus klimato iniciatyvos „350“ renginiai vyko ir šiaudiniuose namuose Europos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas ESBG 2009 Kreipimasis dėl COP15 Kopenhagoje Dėkojame rėmėjams! Molinių namų statybos seminarai Statau namą iš šiaudų! Mokymai su arch. D. Jurevičiumi

Pranešimas spaudai apie šiaudinių namų statybos plėtrą

ekspozicija ŠIAUDINIŲ NAMŲ STATYTOJŲ ASOCIACIJA

2008 04 04, Kaunas

    2008 m. balandžio mėn. 3 d. prasidėjusioje parodoje „Ką pasėsi…2008“ (Kauno r. Akademija) pirmą kartą Lietuvoje eksponuojamos skydinės presuotų šiaudų sienos, teikiamos šiaudinių namų statybos konsultacijos (132 stendas netoli III rūmų įėjimo).
    Balandžio 5 d. 10 val. LŽUŪ IV rūmų Konferencijų salėje vyks seminaras „Presuotų šiaudų naudojimas pastatų statybai“.
    Šiaudiniai namai – tai šiuolaikiškiausius reikalavimus atitinkantys, labai šilti pastatai iš natūralių atsinaujinančių vietinių žaliavų. Statyba iš presuotų šiaudų tausoja gamtos išteklius ir padeda sumažinti aplinkos taršą bei šiltnamio dujų išmetimus į atmosferą. Šiaudiniai namai – sveika žmogui aplinka.
    Trys svarbūs faktoriai rodo būtinybę plėtoti statybą iš presuotų šiaudų ryšulių Lietuvoje: energijos ir kuro brangimas, klimato kaita bei „nesveiko namo sindromo“ įtaka žmonių sveikatai.
    2008-uosius Jungtinės Tautos yra paskelbusios Žemės planetos metais, skatinant susimąstyti apie mūsų planetos ateitį, kalbėti apie būdus ir būtinybę išsaugoti Žemės išteklius ir žmonių gerovę.
    Kviečiame statybininkus, architektus, privačius statytojus, mokslininkus, žiniasklaidos atstovus bei visus neabejingus piliečius bendradarbiauti kuriant darnią gyvenamąją aplinką, vystant aplinkai palankią statybą.

Preliminari seminaro „Presuotų šiaudų naudojimas pastatų statybai“ programa

siaudunamai.ltStatyba iš presuotų šiaudų pasaulyje ir Lietuvoje
Edita Milutienė, ŠNSA tarybos narė

Reikalavimai presuotiems šiaudams
Doc. Dr. Vincas Gurskis

Karkasinių namų statyba
Domantas Surkys, ŠNSA tarybos pirmininkas

Šiaudinių namų statybai naudojami įrankiai, žaliavos paruošimas
Artūras Gobys, ŠNSA tarybos narys

Šiaudinių namų tinkavimas, natūralūs dažai
Artūras Gobys, Saulius Jackevičius, UAB „Indigas“


     

  

  TREN_associate

 

 Šiaudinių namų plėtrą remia:

      JTVP PAF Mažųjų projektų programa

   Pasaulio aplinkos fondo
   Mažųjų projektų programa

   www.undp.lt/sgp


     LR Aplinkos ministerija


           Didžiosios Britanijos ambasada


Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje