Atspausdinta iš: http://www.siaudunamai.lt/lt/naujienos/pirmasis_asocijuotas_kampanijos_tvari_energetika_europai_partneris_lietuvoje

Projekto atidarymas www.siaudunamai.lt jau veikia! Didžiojoje Britanijoje presuotų šiaudų ryšuliai reklamuojami prestižinių parduotuvių vitrinose Kviečiame į seminarus Aplinkai palanki statyba iš presuotų šiaudų: technologijos ir perspektyvos Aplinkai palankus namas iš presuotų šiaudų - bendruomenių veiklai Spauda apie šiaudų namus Tarptautiniai renginiai Patvirtintas projekto dalyvavimas kampanijoje TVARI ENERGETIKA EUROPAI Nauji straipsniai ir seminaras Estijoje Baltijos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas Kaimo verslumo ugdymas Upytėje populiarinant linininkystę ir statybą iš šiaudų Seminaras Panevėžyje „Ekologiška statyba ir kuras iš šiaudų“ Kviečiame bendradarbiauti architektus Šiaudiniai namai bus populiarinami II Vilniaus aplinkosaugos forume Kartu mes galime pakeisti situaciją Informacija apie seminarus ir parodą Kaune Pranešimas spaudai apie šiaudinių namų statybos plėtrą Parodoje ekoRESTA2008 pristatoma statyba iš presuotų šiaudų Pirmasis asocijuotas kampanijos Tvari energetika Europai partneris Lietuvoje Lietuvos gyventojų nuomonė apie aplinkai palankią statybą Seminaras Klaipėdoje KNYGA „Šiaudiniai namai“ DVD „Šiaudinių namų statyba“ Baltijos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas Efektyvaus energijos vartojimo pastatuose vadovas Europos tvarios energetikos savaitės renginiai Vilniuje Saulės energetikų asociacija Pasaulinė Žemės valandos akcija Praktinis šiaudinių namų tinkavimo seminaras pradedantiesiems Tarptautinės saugaus klimato iniciatyvos „350“ renginiai vyko ir šiaudiniuose namuose Europos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas ESBG 2009 Kreipimasis dėl COP15 Kopenhagoje Dėkojame rėmėjams! Molinių namų statybos seminarai Statau namą iš šiaudų! Mokymai su arch. D. Jurevičiumi

Pirmasis asocijuotas kampanijos Tvari energetika Europai partneris Lietuvoje

Asocijuotas kampanijos partnerisProjektą „Aplinkai palankios statybos iš šiaudų populiarinimas mažinant įtaką klimato kaitai“ koordinuojanti organizacija tapo pirmuoju asocijuotu kampanijos Tvari energetika Europai partneriu iš Lietuvos. Daugiau apie tai galima paskaityti kampanijos interneto svetainėje.

Kampanija Tvari energetika Europai

Kampanija Tvari energetika Europai yra Europos Komisijos iniciatyva pagal programą Pažangi energetika Europai, kurios tikslas – kelti visuomenės sąmoningumą ir skatinti tvarios energijos gamybą bei naudojimą.

Šiandien Europa užima lyderės pozicijas, siekdama sustabdyti gamtinių išteklių išeikvojimą ir užkirsti kelią klimato pokyčiams. Svarbus kampanijos uždavinys – įtikinti vartotojus ir pagrindinius sprendimų priėmėjus tvarios energijos gamybos ir naudojimo privalumais. Šiuo metu dauguma europiečių supranta, kad jei nebus imtasi priemonių keisti energijos gamybos ir naudojimo būdus, mums visiems gresia nepataisoma aplinkosaugos krizė. Kampanijos siekis – paskleisti šią informaciją kuo platesnei auditorijai ir paskatinti imtis ryžtingų veiksmų bei pabrėžti būdus, kuriais galima užtikrinti Europos energetikos sektoriaus pasikeitimus. Labai sunku atsikratyti senų įpročių, todėl dažnai paprasčiausias sprendimas – nieko nekeisti. Kampanija Tvari energetika Europai formuoja geresnės energetikos ateities įvaizdį ir siekia užtikrinti svarbios informacijos sklaidą bei įtikinti visuomenę, kad tvarios energetikos pasirinkimas yra investicija į Europos ateitį. Tačiau norint pasiekti iškeltų tikslų, reikia, kad iniciatyvos imtųsi visi: visuomenės, bendruomenių, pramonės sričių atstovai ir valstybinių įstaigų darbuotojai. 

Kampanija Tvari energetika Europai informuoja Europos visuomenę apie protingą energijos naudojimą visose kasdienio gyvenimo srityse – namuose, mokyklose, biuruose ir transporto sferoje. Europos Komisija, atsižvelgdama į kampanijos tikslus, remia tvarios energetikos dienų organizavimą visoje Europoje. Energetikos dienos suburia vartotojus, verslininkus ir įtakingus žmones bei skatina juos skirti vieną dieną apmąstyti Europos energijos gamybos ir naudojimo ateities perspektyvas. Minėtos dienos yra vieši renginiai, parodantys plačiajai auditorijai, kad tvarios energetikos technologijos ir šios srities partneriai yra perspektyvūs, pateikia sprendimus, kaip sumažinti sąnaudas ir saugoti aplinką. Kampanijos interneto svetainėje pateikiamos gairės, smulki informacija bei idėjos tiems, kas norėtų savo rajone organizuoti renginį, skirtą energetikos dienai.

Tik kartu galime pakeisti situaciją, ir joks indėlis nebus per mažas stengiantis pakeisti energetikos įvaizdį.

Institucijos, organizacijos, įmonės bei privatūs piliečiai kviečiami tapti kampanijos partneriais.

Kampanijos Tvari energetika Europai kontaktai

Bendraisiais klausimais info@sustenergy.org
Viešųjų ryšių skyrius pr@sustenergy.org
Energetikos dienos skyrius energydays@sustenergy.org
Informavimo skyriaus žiniasklaidos atstovai mr@sustenergy.org
Interneto svetainė www.sustenergy.org


     

  

  TREN_associate

 

 Šiaudinių namų plėtrą remia:

      JTVP PAF Mažųjų projektų programa

   Pasaulio aplinkos fondo
   Mažųjų projektų programa

   www.undp.lt/sgp


     LR Aplinkos ministerija


           Didžiosios Britanijos ambasada


Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje