Atspausdinta iš: http://www.siaudunamai.lt/lt/naujienos/kvieciame_bendradarbiauti_architektus

Projekto atidarymas www.siaudunamai.lt jau veikia! Didžiojoje Britanijoje presuotų šiaudų ryšuliai reklamuojami prestižinių parduotuvių vitrinose Kviečiame į seminarus Aplinkai palanki statyba iš presuotų šiaudų: technologijos ir perspektyvos Aplinkai palankus namas iš presuotų šiaudų - bendruomenių veiklai Spauda apie šiaudų namus Tarptautiniai renginiai Patvirtintas projekto dalyvavimas kampanijoje TVARI ENERGETIKA EUROPAI Nauji straipsniai ir seminaras Estijoje Baltijos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas Kaimo verslumo ugdymas Upytėje populiarinant linininkystę ir statybą iš šiaudų Seminaras Panevėžyje „Ekologiška statyba ir kuras iš šiaudų“ Kviečiame bendradarbiauti architektus Šiaudiniai namai bus populiarinami II Vilniaus aplinkosaugos forume Kartu mes galime pakeisti situaciją Informacija apie seminarus ir parodą Kaune Pranešimas spaudai apie šiaudinių namų statybos plėtrą Parodoje ekoRESTA2008 pristatoma statyba iš presuotų šiaudų Pirmasis asocijuotas kampanijos Tvari energetika Europai partneris Lietuvoje Lietuvos gyventojų nuomonė apie aplinkai palankią statybą Seminaras Klaipėdoje KNYGA „Šiaudiniai namai“ DVD „Šiaudinių namų statyba“ Baltijos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas Efektyvaus energijos vartojimo pastatuose vadovas Europos tvarios energetikos savaitės renginiai Vilniuje Saulės energetikų asociacija Pasaulinė Žemės valandos akcija Praktinis šiaudinių namų tinkavimo seminaras pradedantiesiems Tarptautinės saugaus klimato iniciatyvos „350“ renginiai vyko ir šiaudiniuose namuose Europos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas ESBG 2009 Kreipimasis dėl COP15 Kopenhagoje Dėkojame rėmėjams! Molinių namų statybos seminarai Statau namą iš šiaudų! Mokymai su arch. D. Jurevičiumi

Kviečiame bendradarbiauti architektus


Architektas Dirk ScharmerSparčiai populiarėjant aplinkai palankiai statybai iš šiaudų, susiduriame su problema - trūksta architektų tokiems namams projektuoti. Šiuo metu tai ypač aktualu Upytės bendruomenės projektui, nes ruošiamasi linininkystės amatų centro statybai. Pastatas bus iš presuotų šiaudų.

Kreipiamės į Jus su prašymu informuoti mus apie architektus, kurie norėtų projektuoti šiaudinius namus, jei tik tokių pažįstate. Iš anksto dėkojame.


Pagarbiai,
Edita Milutienė
Projekto "Aplinkai palankios statybos iš šiaudų populiarinimas mažinant įtaką klimato kaitai" vadovė

Mob. +37067049647
E. p. info@ateik.info

Apačioje pateikiame interviu su architektu MARTIN HAMMER iš JAV.
Nuotraukoje kairėje Vokietijos šiaudinių namų statybos asociacijos pirmininkas architektas Dr. Dirk Scharmer šalia jaunimo savarankiškai pastatyto namelio Sieben Linden ekologinėje gyvenvietėje (Vokietija).

MARTIN HAMMER interviu

Architektas Martin HammerŠiaudinių namų statybų technologiją JAV ir už jos ribų aktyviai propaguoja Kalifornijos šiaudinių namų statybos asociacija (California Straw Building Association). Aktyvus šios organizacijos dalyvis, architektas MARTIN HAMMER sutiko atsakyti į mūsų klausimus.

Kokios šiandieninės šiaudinių namų statybos tendencijos?

Pasaulyje naudojama gausybė skirtingų šiaudų statybos sistemų. Įvairovę lemia skirtingos klimato sąlygos, medžiagų ištekliai, statybos tradicijos bei asmeninės statytojų nuostatos. Šiaudus galima naudoti laikančiosioms konstrukcijoms įrengti. Vis tik šiaudai dažniau naudojami nelaikančioms konstrukcijoms arba kaip laikančiųjų užpildas. Tam įtakos turi tiek praktiniai (pav., naudojant karkasinę konstrukciją galima pirma uždengti stogą, kuris apsaugotų šiaudus nuo kritulių statybos metu), tiek ir psichologiniai (pav. lengviau įtikinti valstybinius rėmėjus) aspektai. Augantį tokio tipo medžiagų populiarumą lemia ir siekis kuo mažiau naudoti cemento ar klijų.

Kodėl Jūs ėmėtės statyti iš šiaudų?

Martin Hammer šiaudinė studijaĮ šį procesą savo idėjomis mane įtraukė draugas statybininkas 1995 m. Mes kartu suprojektavome ir pastatėme 300 m² būstą-studiją šiaurės Karolinoje, JAV. Mums atrodė prasminga plėtoti statybą iš žemės ūkio atliekų, juolab, kai jos turi puikias šilumines, statiniams tinkamas, savybes. Mums patiko ir storų nelygaus paviršiaus sienų estetinės savybės.

Kokius objektus dar pavyko įgyvendinti?

Be jau minėto, šiaurės Karolinoje pastatėme kelis gyvenamus namus, svečių namą bei keletą negyvenamų statinių. Pernai rudenį, kartu su inžiniere iš Karolinos Darcey Donovan, dalyvavau steigiant ekologinių statybų organizaciją Pakistane. Mes inicijavome šiaudų briketų statybą 2005 m. nuo žemės drebėjimo nukentėjusiame šiauriniame Pakistane. Trys statinius (du iš jų gyvenami) jau pastatėme, dar trys statomi. Šiose statybose dalyvavę pakistaniečiai buvo apmokyti dirbti su šia nauja technologija.

Šiuolaikiška ar tradiciška?

Alternatyvių technologijų oponentai neretai pabrėžia, kad tai kas tinka kaimui, miestui nedera, pavyzdžiui kreivos šiaudų ryšulių sienos. Tačiau realizuoti projektai Europoje ir už jos ribų rodo, kad pastato šiuolaikiškumas ar dermė su aplinka nebūtinai priklauso nuo pasirinktos statybinės medžiagos. Pagrindine paskata šiandieninėse statybose naudoti šiaudus tapo ekologiškumas. Tačiau kaip pirmieji XIX a. JAV šiaudiniai statiniai taip ir šiandieniniai yra labai ekonomiški. Šiaudus galima naudoti vietoje šiltinamųjų medžiagų, o apdailai naudoti „šiuolaikiškas“ sistemas.

---------------------------------------------------------

Išsamesnę informaciją rasite žurnalo "Architektūra - Projektavimas - Statyba" 2007 m. rudens numeryje, skirtame ekologinei architektūrai (32 p). Informacija internete

     

  

  TREN_associate

 

 Šiaudinių namų plėtrą remia:

      JTVP PAF Mažųjų projektų programa

   Pasaulio aplinkos fondo
   Mažųjų projektų programa

   www.undp.lt/sgp


     LR Aplinkos ministerija


           Didžiosios Britanijos ambasada


Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje