Atspausdinta iš: http://www.siaudunamai.lt/lt/naujienos/kreipimasis_del_cop15_kopenhagoje

Projekto atidarymas www.siaudunamai.lt jau veikia! Didžiojoje Britanijoje presuotų šiaudų ryšuliai reklamuojami prestižinių parduotuvių vitrinose Kviečiame į seminarus Aplinkai palanki statyba iš presuotų šiaudų: technologijos ir perspektyvos Aplinkai palankus namas iš presuotų šiaudų - bendruomenių veiklai Spauda apie šiaudų namus Tarptautiniai renginiai Patvirtintas projekto dalyvavimas kampanijoje TVARI ENERGETIKA EUROPAI Nauji straipsniai ir seminaras Estijoje Baltijos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas Kaimo verslumo ugdymas Upytėje populiarinant linininkystę ir statybą iš šiaudų Seminaras Panevėžyje „Ekologiška statyba ir kuras iš šiaudų“ Kviečiame bendradarbiauti architektus Šiaudiniai namai bus populiarinami II Vilniaus aplinkosaugos forume Kartu mes galime pakeisti situaciją Informacija apie seminarus ir parodą Kaune Pranešimas spaudai apie šiaudinių namų statybos plėtrą Parodoje ekoRESTA2008 pristatoma statyba iš presuotų šiaudų Pirmasis asocijuotas kampanijos Tvari energetika Europai partneris Lietuvoje Lietuvos gyventojų nuomonė apie aplinkai palankią statybą Seminaras Klaipėdoje KNYGA „Šiaudiniai namai“ DVD „Šiaudinių namų statyba“ Baltijos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas Efektyvaus energijos vartojimo pastatuose vadovas Europos tvarios energetikos savaitės renginiai Vilniuje Saulės energetikų asociacija Pasaulinė Žemės valandos akcija Praktinis šiaudinių namų tinkavimo seminaras pradedantiesiems Tarptautinės saugaus klimato iniciatyvos „350“ renginiai vyko ir šiaudiniuose namuose Europos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas ESBG 2009 Kreipimasis dėl COP15 Kopenhagoje Dėkojame rėmėjams! Molinių namų statybos seminarai Statau namą iš šiaudų! Mokymai su arch. D. Jurevičiumi

Kreipimasis dėl COP15 Kopenhagoje

Edita Milutiene Parašykite ir Jūs kreipimąsi į pasaulio lyderius! Spauskite čia

2009 12 07 d. Kopenhagoje prasidėjo Jungtinių tautų klimato kaitos konferencija.  Žemiau pateikiamas kreipimosi tekstas.

Lietuvos ir viso pasaulio visuomenei
Lietuvos Respublikos Prezidentei 
Lietuvos Respublikos Vyriausybei
Lietuvos Respublikos Seimui
Žiniasklaidai
COP15 delegatams

    Gerbiamieji,

   kreipiuosi į Jus prašydama padaryti viską, kas priklauso nuo Jūsų kaip asmens ir nuo Jūsų kaip valstybės pareigūno, kad Kopenhagoje būtų pasiektas teigiamas pasaulio visuomenei rezultatas.

   2009 10 24 d. Atsinaujinančios energijos informacijos konsultacinio centras kartu su Lietuvos saulės energetikos asociacija ir Šiaudinių namų statytojų asociacija organizavo pasaulinės saugaus klimato akcijos „350“ renginius Lietuvoje, kurioje dalyvavo daugiau nei pusantro šimto dalyvių. Viena iš šios akcijos minčių yra tai, kad kiekvienas žmogus yra svarbus sprendžiant klimato kaitos problemas, kiekvienas gali sumažinti indėlį į aplinkos taršą ir šiltnamio dujų koncentracijos didėjimą savo kasdieniais sprendimais ir pasirinkimais. Be to, kiekvienas žmogus savo sąmoningumu, procesų gamtoje ir visuomenėje suvokimu, gali padėti formuoti kritinę atsakomybės už saugios planetos išsaugojimą masę.

   Priemonės, galinčios pakeisti situaciją, egzistuoja jau dabar, tačiau dažnai trūksta politinės drąsos ir ekonominio įžvalgumo, kad būtų perskirstyti prioritetai. Kaip miške išvirsta supuvę medžiai, taip gal jau atgyveno ligšioliniai ekonomikos metodai ir turi būti pakeisti kitais, suformuotais remiantis nauju požiūriu, pagrįstais ilgalaike nauda visuomenei.

   Žmogus yra būtybė, mėgstanti komfortą. Išsivysčiusių šalių gyventojai priprato prie lengvai gaunamų išteklių. Tačiau bet kokiu atveju nusistovėjusi situacija pasikeis: arba dėl neįsivaizduojamo masto klimato kaitos padarinių, arba jei valstybių lyderiai imsis ryžtingų veiksmų. Pirmuoju atveju situaciją kontroliuos nevaldoma stichija, antruoju – žmonių išmintis, atsakingi ir darnūs veiksmai, pažadintos ir įkvėptos iššūkių mąstymo galios, išradingumas.

   Mes pasisakome už antrąjį variantą.

   Saugaus klimato akcijos „350“ dalyvių vardu,

   Edita Milutienė

Atsinaujinančios energijos informacijos konsultacinio centro direktorė,
Lietuvos saulės energetikos asociacijos ir Šiaudinių namų statytojų asociacijos tarybos narė, KTU APINI doktorantė

Vilnius, 2009 12 10

     

  

  TREN_associate

 

 Šiaudinių namų plėtrą remia:

      JTVP PAF Mažųjų projektų programa

   Pasaulio aplinkos fondo
   Mažųjų projektų programa

   www.undp.lt/sgp


     LR Aplinkos ministerija


           Didžiosios Britanijos ambasada


Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje