Atspausdinta iš: http://www.siaudunamai.lt/lt/naujienos/didiziojoje_britanijoje_siaudu_briketai_reklamuojami_prestiziniu_parduotuviu_vitrinose

Projekto atidarymas www.siaudunamai.lt jau veikia! Didžiojoje Britanijoje presuotų šiaudų ryšuliai reklamuojami prestižinių parduotuvių vitrinose Kviečiame į seminarus Aplinkai palanki statyba iš presuotų šiaudų: technologijos ir perspektyvos Aplinkai palankus namas iš presuotų šiaudų - bendruomenių veiklai Spauda apie šiaudų namus Tarptautiniai renginiai Patvirtintas projekto dalyvavimas kampanijoje TVARI ENERGETIKA EUROPAI Nauji straipsniai ir seminaras Estijoje Baltijos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas Kaimo verslumo ugdymas Upytėje populiarinant linininkystę ir statybą iš šiaudų Seminaras Panevėžyje „Ekologiška statyba ir kuras iš šiaudų“ Kviečiame bendradarbiauti architektus Šiaudiniai namai bus populiarinami II Vilniaus aplinkosaugos forume Kartu mes galime pakeisti situaciją Informacija apie seminarus ir parodą Kaune Pranešimas spaudai apie šiaudinių namų statybos plėtrą Parodoje ekoRESTA2008 pristatoma statyba iš presuotų šiaudų Pirmasis asocijuotas kampanijos Tvari energetika Europai partneris Lietuvoje Lietuvos gyventojų nuomonė apie aplinkai palankią statybą Seminaras Klaipėdoje KNYGA „Šiaudiniai namai“ DVD „Šiaudinių namų statyba“ Baltijos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas Efektyvaus energijos vartojimo pastatuose vadovas Europos tvarios energetikos savaitės renginiai Vilniuje Saulės energetikų asociacija Pasaulinė Žemės valandos akcija Praktinis šiaudinių namų tinkavimo seminaras pradedantiesiems Tarptautinės saugaus klimato iniciatyvos „350“ renginiai vyko ir šiaudiniuose namuose Europos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas ESBG 2009 Kreipimasis dėl COP15 Kopenhagoje Dėkojame rėmėjams! Molinių namų statybos seminarai Statau namą iš šiaudų! Mokymai su arch. D. Jurevičiumi

Didžiojoje Britanijoje presuotų šiaudų ryšuliai reklamuojami prestižinių parduotuvių vitrinose

Šiaudų briketai LiverpulyjeKovo 20-27 d. www.siaudunamai.lt kūrybinė grupė lankėsi Didžiojoje Britanijoje su tikslu pasisemti šiaudinių pastatų statybos patirties. Lankėmės dviejų dienų praktiniame seminare, ekskursijose bei paskaitose. Maloniai nustebome paskutinę kelionės dieną Liverpulio centre aptikę presuotų šiaudų ryšulius parduotuvių vitrinose.

2007 03 30

Šiaudiniai pastatai Didžiojoje Britanijoje statomi nuo 1994 m. Šioje šalyje jau yra daugiau nei 1000 šiaudinių pastatų. Tai gyvenamieji bei visuomeniniai pastatai. Šiaudinių namų statybos ekspertų (Barbara Jones, Rob Buckley, kt.) bei entuziastų pastangomis šis statybos būdas pereina į naująjį etapą – tampa pramonine statyba. Šiuo metu kuriamos skydinių šiaudinių namų statybos technologijos, kurios dar labiau pagreitintų namo statybą.

DCRS seminarasKad šiaudinį namą galima pastatyti per kelias dienas, įsitikinome praktinio seminaro Dorset Centre for Rural Skils metu. Treniravomės statyti šiaudinį namą, naudodami seniausią technologiją, kitaip vadinamą Nebraskos stiliumi. Tai toks statybos būdas, kai šiaudai atlieka laikančiosios konstrukcijos funkcijas. Šiuo būdu galima statyti nedidelius pastatus (ilgiausia siena – 6 m).


Valdorfo mokyklaŠiaudiniai pastatai yra labai jaukūs ir šilti. Tuo įsitikino Valdorfo mokyklos mokiniai bei mokytojai jau kelis metus eksploatuojantys naująjį 9-os ir 10-os klasės pastatą, esantį netoli Dorseto. Pastatas pradėtas statyti 2005 balandžio mėn., baigtas – 2005 rugpjūčio mėn. Statybose dalyvavo mokiniai, jų tėvai, mokytojai ir visi norintys prisidėti. Sienos statytos hibridiniu būdu: laikanti konstrukcija yra presuotų šiaudų ryšuliai bei karkasas. Kadangi mokykla nemaža, taigi, karkasas buvo būtinas, kad pastatas būtų tvirtas. Atpiginti statybą padėjo hibridinis statybos būdas (buvo sutaupyta medienos). Visi dalyvavę statybose patyrė daug gerų buvimo kartu įspūdžių, o vaikai labai gerbia savo mokyklą.

Vladorfo mokykla vidusProfesionalų brigada buvo kviečiama tik stogo statybai. Pastatas šildomas labai nereguliariai lapkričio – kovo mėnesiais. Jame įrengta aplinkai palanki nuotekų valymo sistema.

Simono NamasNaują požiūrį į namus patyrėme apsilankę Simono ir Džazmin šeimos šiaudiniame namelyje. Nekasdienė estetika, malonus mikroklimatas ir gamtos artumas nuteikė labai maloniai.
Simono langasŠiame pastate suderinti du dalykai – šiaudinės sienos bei apželdintas stogas. Tai įrodo, jog šiaudinių namų statyboje dar galima daug atrasti.
Šiaudų teatrasŠiaudai labai gerai izoliuoja garsą. Todėl tai puiki medžiaga studijų bei teatrų statybai. Vykstant spektakliams Alternatyvių technologijų centro (DB) teatro pastate, pastatytame iš šiaudų, kieme nesklinda neįprasti garsai, o pastato viduje nesigirdi gaidžių giedojimo (centras įsikūręs gamtoje ir turi permakultūros ūkį).

     

  

  TREN_associate

 

 Šiaudinių namų plėtrą remia:

      JTVP PAF Mažųjų projektų programa

   Pasaulio aplinkos fondo
   Mažųjų projektų programa

   www.undp.lt/sgp


     LR Aplinkos ministerija


           Didžiosios Britanijos ambasada


Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje