Atspausdinta iš: http://www.siaudunamai.lt/lt/naujienos/baltijos_siaudiniu_namu_statytoju_suvaziavimas

Projekto atidarymas www.siaudunamai.lt jau veikia! Didžiojoje Britanijoje presuotų šiaudų ryšuliai reklamuojami prestižinių parduotuvių vitrinose Kviečiame į seminarus Aplinkai palanki statyba iš presuotų šiaudų: technologijos ir perspektyvos Aplinkai palankus namas iš presuotų šiaudų - bendruomenių veiklai Spauda apie šiaudų namus Tarptautiniai renginiai Patvirtintas projekto dalyvavimas kampanijoje TVARI ENERGETIKA EUROPAI Nauji straipsniai ir seminaras Estijoje Baltijos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas Kaimo verslumo ugdymas Upytėje populiarinant linininkystę ir statybą iš šiaudų Seminaras Panevėžyje „Ekologiška statyba ir kuras iš šiaudų“ Kviečiame bendradarbiauti architektus Šiaudiniai namai bus populiarinami II Vilniaus aplinkosaugos forume Kartu mes galime pakeisti situaciją Informacija apie seminarus ir parodą Kaune Pranešimas spaudai apie šiaudinių namų statybos plėtrą Parodoje ekoRESTA2008 pristatoma statyba iš presuotų šiaudų Pirmasis asocijuotas kampanijos Tvari energetika Europai partneris Lietuvoje Lietuvos gyventojų nuomonė apie aplinkai palankią statybą Seminaras Klaipėdoje KNYGA „Šiaudiniai namai“ DVD „Šiaudinių namų statyba“ Baltijos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas Efektyvaus energijos vartojimo pastatuose vadovas Europos tvarios energetikos savaitės renginiai Vilniuje Saulės energetikų asociacija Pasaulinė Žemės valandos akcija Praktinis šiaudinių namų tinkavimo seminaras pradedantiesiems Tarptautinės saugaus klimato iniciatyvos „350“ renginiai vyko ir šiaudiniuose namuose Europos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas ESBG 2009 Kreipimasis dėl COP15 Kopenhagoje Dėkojame rėmėjams! Molinių namų statybos seminarai Statau namą iš šiaudų! Mokymai su arch. D. Jurevičiumi

Baltijos šiaudinių namų statytojų suvažiavimas

WS EE Dalyviai

WS EE TeorijaBaltijos šalių šiaudinių namų statybos praktinis seminaras įvyko Esnoje, Estijoje, šių metų spalio 8-12 dienomis. Jame dalyvavo 18 atstovų iš Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Danijos. Seminarą organizavo Estijos partneris VšĮ “Ecoton”, kartu su VšĮ "Atsinaujinančios energijos informacijos konsultacinis centras" ir Latvijos šiaudinių namų statytojų iniciatyvine grupe.

  
WS EE Teorija 1Seminaro lektorius buvo šiaudinių namų statybos specialistas Lars Keller iš Danijos.

Estijoje ir Lietuvoje jau pastatyta daugiau kaip 10 šiaudinių namų, Latvijoje – šiek tiek mažiau - 6 namai. Kai kurie iš jų dar neužbaigti.

 

WS EE Pamatai 1


Seminaras pradėtas teorinėmis paskaitomis, supažindinant dalyvius su šios statybos technologijos ypatumais.
Egzistuoja trijų tipų šiaudinių namų konstrukcijos – bekarkasės, karkasinės ir hibridinės.

 

 

WS EE Pamatai 2

  

Seminaro metu pagrindinis dėmesys buvo skirtas bekarkasei statybos technologijai. 

 

 

 

WS EE Plokste ir karkasas


Nors bekarkasės konstrukcijos nėra tokios populiarios kaip karkasinės, tačiau dauguma vienaaukščių gyvenamųjų šiaudinių namų Danijoje pastatyti naudojant kaip tik bekarkasinį statybos būdą.  

 

 

  WS EE 2 Plokstes

 

Vienas iš esminių šio metodo privalumų yra tai, kad bekarkasiai šiaudiniai pastatai savo egzistavimo pabaigoje lengvai suyra, nepalikdami statybinių šiukšlių. 

WS EE Konstrukcija stogui

 


Abejoti tokių pastatų patvarumu nėra pagrindo, kadangi jie statomi iš presuotų šiaudinių blokų, be to, namo išorė ir vidus yra tinkuojami, kas apsaugo namą nuo drėgmės ir gaisro.

 

 

WS EE Dvi eiles 2

 

Tris seminaro dienas, naudodami hibridinę technologiją, statėme 10 m2 meditacijų namelį "SunSetDome". Akmenys namelio pamatams buvo paruošti iš anksto, dar neprasidėjus seminarui.

 

 

 

WS EE Siaudu spaudimasNetoli nuo statybvietės buvo sudėti presuoti ryšuliai, kiekvieno jų matmenys siekė 2200x1200x700 mm.  

 Mūsų užduotis buvo konkretizuoti namelio projektą, užbaigti pamatus, pastatyti namelio sienas ir paruošti medinį pagrindą apželdintam stogui.

 

WS EE Namuko uzdengimasNepaisant žvarbaus oro, dalyviai buvo nusiteikę optimistiškai ir nuveikė tikrai daug – suformavo grindų pagrindą, sienų apatinę bei viršutinę dalį, pastatė šiaudines sienas, paruošė vietą langams ir durims bei sukalė konstrukciją žaliajam stogui.

 


Kadangi pritrūko laiko namo tinkavimui, pastatą teko uždengti tentu, norint apsaugoti jį nuo drėgmės.

  WS EE Nina vejas siaudai

Paskutinę seminaro dieną išvykome į ekskursiją. Aplankėme Nina kaimelį, esanti netoli Peipaus ežero. Šioje vietovėje pastatyti keturi šiaudiniai namai, kuriuos suprojektavo architektas Rene Valner. Šie jaukūs futuristinio stiliaus namai nuomojami svečiams apgyvendinti. Elektrą čia tiekia vėjo jėgainė. 

 

 
WS EE Kooraste

Šios išvykos metu mes taip pat apsilankėme Kooraste, kur apžiūrėjome karkasinės konstrukcijos vasarnamį, pastatytą iš šiaudų ryšulių.

 

 

Seminaro metu dalyviai pasisėmė daug žinių bei įgijo praktinės patirties, kurią sėkmingai panaudos statydami šiaudinius namus savo šalyje.

Seminaro pabaigoje buvo nuspręsta sukurti elektroninę susirašinėjimo grupę Baltijos šalių gyventojams, besidomintiems statyba iš presuotų šiaudų.

WS EE Dalyviai namelyje 1

Seminaras Esnoje buvo pirmasis Baltijos šalių šiaudinių namų statytojų susirinkimas. Bendru sutarimu buvo pasiūlyta tęsti šią inicityvą ir kartą per metus vienoje iš Baltijos šalių organizuoti šiaudinių namų statytojų suvažiavimą kartu su praktiniu seminaru, siekiant pasidalinti naujausiomis žiniomis ir patirtimi.  

Artūrs Polis
Latvijos šiaudinių namų statybos iniciatyvinė grupė
Vertė Jurga Mišliutė, Atsinaujinančios energijos informacijos konsultacinis centras

Kiti praktiniai seminarai Esnoje

Reportažas apie seminarą latviškai

Apie seminarą estiškai
 

     

  

  TREN_associate

 

 Šiaudinių namų plėtrą remia:

      JTVP PAF Mažųjų projektų programa

   Pasaulio aplinkos fondo
   Mažųjų projektų programa

   www.undp.lt/sgp


     LR Aplinkos ministerija


           Didžiosios Britanijos ambasada


Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje